A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ВЕЛИКОБУБНІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЄКТ "Звільнись від пластику!"

Фото без опису

 

 

    У наш час людство переживає надзвичайно важливий, критичний період своєї історії – період небаченого досі, загрозливого для існування цивілізації зростання низки негативних факторів: деградації природи, деградації людської моралі, зростання бідності, поширення хвороб, голоду, зростання до критичного рівня конфлікту між техносферою і біосферою.

Основною причиною надзвичайної актуальності цієї проблеми є інтенсивна зміна природного середовища під впливом антропогенної діяльності: швидкий розвиток промисловості, енергетики і транспорту; хімізація сільського господарства і побуту; високий рівень урбанізації, що призводить до збільшення промислових, сільськогосподарських, транспортних, побутових та інших відходів, які забруднюють навколишнє середовище. 

Фото без опису

 

 

         Сьогодні ми все частіше чуємо слова “ екологія ”, “ забруднення навко лишнього середовища ”, “ забруднене довкілля ”…   Ми вже стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність.  В долі природи – наша доля, і ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя в наступних поколіннях – екологічно свідомих.

      Частиною загальної культури людини є екологічна культура, шлях до формування якої     лежить через екологічну освіту. Одним із напрямів виховання нашої школи є просвітницька і еколого-пропагандистська робота, яка організована у нашій школі у рамках проекту «Звільнись від пластику!"

         Приїжджаючи в наше село, гості потрапляють в одне з найкрасивіших місць нашої країни. 

 

Фото без опису

 

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

      Тут ми можемо побачити багато прекрасних краєвидів, які дійсно зачаровують. Проте, люди забувають, що ми повинні і зберегти цю природу, тому дуже часто спостерігаємо безвідповідальне ставлення до свого середовища життя.

 Учні нашої школи не стоять осторонь у боротьбі за чистоту навколишнього середовища. Були обстежені околиці села Великі Бубни на предмет забруднення навколишнього середовища і виявили слідуюче:

  • відновлення грунтів у агрофірмі «Лан» не ведеться, рекреаційні заходи відсутні, грунти зазнають виснаження ;
  • спостерігається деяке забруднення побутовими відходами ;
  • очисні споруди села не працюють ;
  • у лісових насадженнях очищення від сухостою проводиться недостатньо. 

 

        А ще на території Великобубнівської громади знаходяться потужності видобувної компанії «Укрнафта».

Фото без опису

    Погіршення стану екологічної системи регіону пов'язане з періодично виникаючими складнощами в роботі нафтовидобувної галузі регіону.

      Так 5 травня 2010 року поблизу села Матлахове (Роменського району, Сумської області) через тріщину труби діаметром 186 мм виникла розгерметизація технологічного нафтопроводу «Великі Бубни – Талалаївка», відбулося забруднення нафтою території в межах охоронної зони нафтопроводу на площі близько 1 га. За словами прес-служби МНС аварійні бригади ліквідували тріщину труби, а забруднені грунт і сніг зібрали і вивезли. Таким чином у даному випадку, на думку МНС, вдалося уникнути загрози для населення і навколишнього середовища. 

 

 

Фото без опису

       В контексті негативного впливу нафтовидобувної галузі на екологічну ситуацію в регіоні також потрібно вказати й таку характерну особливість нафтодобування як  згорання в факелах супутніх газів. Ця цінна сировина для хімічної переробки – паливо – агент для підвищення нафтовіддачі (при закачуванні його під високим тиском в пласти), згорає в величезних кількостях, забруднюючи атмосферу.         Фото без опису

     

Фото без опису

      На думку фахівців, причиною такої ситуації є відсутність стимулів, перш за все економічних, для освоєння сучасних технологій і більш ефективного використання сировини, що видобувається. Проте, незважаючи на її видиму наявність, ця проблема носить достатньо локальний характер, вважають спеціалісти. В даному контексті варто також вказати й про проблеми ліквідації відпрацьованих скважин (якщо їх просто покинути, то залишкові виділення нафти можуть привести до забруднення як земної поверхні, так і грунтів і грунтових вод), прибирання приміщень і залишеного обладнання, ліквідація розливів нафти, рекультивації земель, приведення екосистеми до відносно наближеного до вихідного стану. 

      

        Великою проблемою для нашого села є наявність нелегальних смітників. 

Фото без опису

Фото без опису

 

        У нас є маса сміттєвих контейнерів, але вони знаходяться в одному місці і не використовуються !!! Тому сміття викидають в непризначені для цього місця. 

Фото без опису

     У сміття, що тільки не викидають.  У природі немає живих організмів, які б харчувалися усім цим, тому, розкладання відходів, — це дуже довгий процес. Це процес ми можемо простежити на нашому стенді. 

Фото без опису

                    

     Звичайно, відходи потрібно сортувати. І в школі ми цьому вчимося.  Біля входу у школу стоять два контейнери для сортування пластику: у одному прозорий пластик, а в іншому - кольоровий; окремо кришечки, які підуть на переробку для виготовлення протезів солдатам.

Фото без опису        

 

    Однією з найбільш серйозних екологічних проблем України сьогодні можна вважати проблему утилізації і переробки різних відходів. У країні діє близько 800 офіційних звалищ. За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів, загальна площа всіх полігонів з відходами вже займає 4% площі України. Речовини, які виділяються в результаті хімічних реакцій на полігонах твердих побутових відходів, здатні перетворити територію України на одну суцільну зону екологічного лиха. Адже небезпечні хімічні речовини і бактерії просочуються в ґрунт, потрапляють в повітря та ґрунтові води, отруюючи життя на відстані десятків кілометрів від звалища.

Фото без опису

     Та сьогодні ми хочемо більше уваги привернути до накопичення поліетиленових відходів і їх негативний вплив на довкілля. 

 

      Коли пластик увійшов в наше повсякденне життя, це здавалося революцією – зручно, практично, дешево. Але за декількома плюсами стоять більш вагомі мінуси, які катастрофічно впливають на екологію і шкодять всьому живому. Ось, чому вам варто відмовитися від пакетів назавжди.

Фото без опису

Пакет – безсмертний

 Скільки ви користуєтеся пакетом? Один-два рази, потім він вирушає на звалище. Пакет складається з синтетичних полімерів, він не буде розкладатися в природних умовах.

    Пакет заляже мертвим вантажем на поверхні Землі, як ми вже з'ясували, на багато років. Ось вам і стійке забруднення. Ще один мінус пакетів – складність їх утилізації. Наприклад, при спалюванні він виділяє такі отрути, як діоксини та фурани. Вони потрапляють в повітря, яким ми дихаємо. 

Пакет любить подорожувати

Частина пакетів зі звалищ і сміттєвих контейнерів розноситься вітром, а що ж далі? Далі - найцікавіше.

       Четверта частина водної поверхні покрита плаваючим пластиковим сміттям. На сьогодні існує 6 "гарячих" сміттєвих точок, розташованих в океанах. Але і це ще не межа шкоди від пакетів.  

Фото без описуФото без описуФото без опису

Пакети вбивають тварин

        Поліетилен буквально закупорює Землю, як в пастку, від чого страждають тварини, птахи, жителі води. Наприклад, потрапляючи в воду в ньому заплутуються риби і ссавці  Та й хто замислюється, що "нешкідливий" пакет може проковтнути кит, тюлень, черепаха або пташка. Всесвітній фонд дикої природи встановив, що щорічно від пластикових кульків тільки в Ньюфаундленді вмирають понад 100 тисяч китів, тюленів, черепах.

      Пластикові відходи щорічно стають причиною смерті 1 мільйона птахів, 100 тисяч морських ссавців і незліченної кількості риб – це вже дані комітету ООН з охорони природи.

Фото без опису

Фото без опису

 

Світ проти пакетів

          У 40 країнах світу використання поліетиленових пакетів в якості побутової упаковки обмежено або заборонено. У Німеччині утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збір і вторинну переробку відповідають продавці і розповсюджувачі.

        В Італії з 1 січня 2011 року заборонено використання поліетиленових пакетів. Для придбаного товару покупці повинні мати сумки багаторазового використання або біопакети.

       Грузія запроваджує цілковиту заборону на використання поліетиленових пакетів. Також у цій країні розробили законопроект, який передбачає поетапну заборону пластикових упаковань та її заміну на паперові мішечки та сумки багаторазового використання, які відповідають європейським  стандартам.   Такий закон діє вже в 40 країнах світу.

В Україні теж розробленний законопроект на заборону використання поліетеленових пакетів та поданний на розгляд до Верховної Ради. 

Фото без опису

А що на заміну?

      Відмовляйтеся від пакетів наскільки це можливо – у супермаркетах, магазинчиках, будь-де. У нас люблять загортати в пакет усе, що тільки можна – від вже упакованого мила до фруктів та овочів. Також в пакет кладуть пакет з гречкою - "щоб не розсипалося", упаковку з мукою, з солодощами..  список можна продовжувати.

     Оберіть красиву екоторбу. Вона замінить вам усі пакети, стане зручною у використані. Кладіть її у вашу щоденну сумку й необхідний пакет буде завжди поруч.

   

      Акцію «Екоторбинка – своїми руками» у нашій школі започаткували євроклубівці. Після зустрічей у Сумському центрі європейських ініціатив, вони раз, і вдруге привезли ось такі торбинки.

Фото без опису

 

       Почали ходити з ними до школи, клали туди спортивний одяг, взуття, і все, що не вміщається у основну сумку.

     Ми звернули увагу, що це практично, зручно, модно, класно! І, головне, без поліетиленових пакетів. Принесли з дому тканину, на уроках трудового навчання дівчата зробили викрійки. І от перед вами зразки нашої роботи:

 

Фото без опису

           

                   Фото без опису

                 

        

 

 

Фото без опису

                 Популяризуємо бережливе ставлення до навколишнього середовища не лише  у школі. В ході настановчої сесії  ради  старшокласників Роменщини презентували свій проєкт та провели  майстер-клас для учнів району "EcoТorba  своїми  руками". 

             Можна  багато говорити про шкідливість поліетилену... А  можна  спробувати відмовитися,  ну хоча б від  пакетів, і  вибрати екоторбинку. А  як  зробити  її  оригінальною  і неповторною ми  розказали   і навчили: за допомогою фарби  та звичайного яблука, свіжозірваної  конюшини та молотка, або за допомогою шаблона будь-якого малюнка  з  інтернету, що  вам  сподобався.

 

 

Фото без опису

 

                         У вересні місяці проходив Всеукраїнський челендж "Я  прибрав - твоя  черга 2:  змінимо  світ  разом". За те, що  ми  одні з  перших долучилися до  його проведення,  усі  отримали  у подарунок екоторбки.

Фото без опису

                                                        

 

                  Приймали  участь у обласному науково-практичному  семінарі для завідувачів районних (міських) методичних  кабінетів, відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій,  міськвиконкомів,  міських  рад, ОТГ  "Аналіз  якості  освітнього  процесу  в системі  педагогічної   діяльності".

 

Фото без опису

 

Фото без описуФото без опису

 

 

            Екологічна грамотність  пріоритетні напрямки  діяльності Президентсько-парламентської шкільної республики Опорного навчального  закладу "Великобубнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Роменської районної ради Сумської  області".

           І  це  ми  довели  на регіональному семінарі-практикумі для заступників директорів з  виховної  роботи "Учнівське  самоврядування -  школа демократії".

 

 

Фото без опису

 

 

      Фото без опису

 

   Учасники  творчих  звітів Роменського  району в  рамках  обласного фестивалю народної  творчості,  зокрема  презентували  свою  роботу на виставці "Мистецький  дивограй" (досвід  роботи  та майстер-клас)

 

 

 

               

Фото без опису

 

 

Фото без опису

https://www.facebook.com/100001000334476/videos/vb.100001000334476/2882657468444236/?type=2&video_source=user_video_tab

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора