Інтернет-ресурси педагогам

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА НАПН УКРАЇНИ – ЗАСІБ СУЧАСНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПРОСТОРУ

Методичні матеріали для роботи на уроці

Навчально-методичні посібники

Навчально-методичні посібники для педагогічних працівників, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами

Матеріали для інклюзивних занять, для занять з дітками, що мають особливі освітні потреби, підготовки дітей до школи та ін. (збірка налічує понад 300 матеріалів)

Практика асистента педагога: міжнародний й український контекст: результати дослідження / О.Федоренко, О.Мартинчук, Н.Софій, Г.Лук’янова, О.Кошіль, Т.Симоненко, Л.Байда, Ю.Найда. Київ — ФОП Парашин, 2020, 122 с.

Публікація містить огляд результатів дослідження міжнародної та вітчизняної практики асистентів педагогів (асистентів вчителів / асистентів вихователів) їхньої ролі в навчальному процесі, компетентностей, особливостей професії.

Технології психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом в освітньому просторі

У посібнику представлено технології психолого-педагогічного супроводу, які базуються на міжнародних стандартах і практичній діяльності авторів у навчальних закладах України; розкрито зміст конкретних кроків для організації успішного освітнього процесу для дітей з аутизмом. Для оформлення посібника використано малюнки, що містяться в наборах символічних зображень: Sclera Symbol Set, Mulberry, ARASAAC Symbol Set, Picto-Selector Symbol Set.

Створення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами

Методичний посібник «Створення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребам» містить загальну інформацію про структуру індивідуальної програми розвитку, процес її створення, а також практичні приклади індивідуальних програм розвитку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Електронні освітні ресурси для вчителів різних предметів з організації дистанційного навчання. / Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Відділ компаративістики інформаційно-освітніх інновацій. Інформаційний збірник № 1, 2020. / Матеріал підготували: Іванюк І.В., к.п.н., Овчарук О.В., к.п.н. – [Електронний ресурс] – Режим доступу – https://static.klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/11704/630124/sitepage_1/files/informaciyniy_byuleten_1_2020_1_.pdf

Довідник «РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОНЛАЙН-БЕЗПЕКИ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ» – 2020 https://vnmzpv.odessaedu.net/uk/site/news/view/id/100

Міністерство освіти і науки України спільно з освітнім проєктом #Stop_sexтинг презентувало довідник «Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників».

Рекомендації щодо онлайн-безпеки для педагогічних працівників. – Загальна редакція:А.Касілова - менеджерка навчальної діяльності проєкту #stop_sexтинг, психологиня. – 2020. – 34 с. – [Електронний ресурс] – Режим доступу – : https://static.klasnaocinka.com.ua/uploads/editor/11704/630124/news_100/files/dovidnyk_dlya_pedagogichnyh_praczivnykiv_rekomendacii.pdf

Навчальні курси і відеоуроки

Khan Academy - уроки з всесвітньої історії, природничих наук, мистецтва, математики.

Проект DESK— відеолекції з природничих наук та математики для 5-11 класів.

Ютуб канал ТопШкола — онлайн-уроки з математики та фізики для 5-11 класів.

Канал "Рада" і YouTube канал Міністерства освіти і науки України починають трансляцію лекцій з української мови і літератури, біології, математики, історії України. Однак поки ці уроки допомагають старшокласникам підготуватися до ЗНО.

Інтерактивні завдання та навчальні ігри

Портал Learneng.ua, на якому є інтерактивні вправи та завдання з усіх предметів і всіма темами шкільної програми, починаючи з перших класів.

Платформи для вивчення математики: Matific.com (в 1-6 класах) і Vchy.com (у початковій школі).

"Розумники" – портал, на якому розміщені інтерактивні завдання з мови та математики для учнів початкової школи. Завдання з ресурсу можна скачати на планшет, а потім виконувати їх офлайн. На період карантину відкрито безкоштовний доступ до всіх завдань

«Музеї України просто неба»– це віртуальний простір, у межах якого можна здійснити 3D-тури визначними музеями України.

Інтерактивні вправи з математики для учнів початкової школи

Інтернет-ресурси в роботі вчителя: прості сервіси на кожен день

Бажаєте впроваджувати технології доповненої реальності і STEM-орієнтований підхід у навчальний процес. У пригоді буде канал -  Ірина Пахомова.

Презентації:

Читаємо Шевченка наново

До 110-річчя від дня народження Астрід Ліндгрен

Найбільший лірик епохи: до 220-річчя від дня народження Генріха Гейне

Українське кіно: вчора та сьогодні

Повість Нестора Літописця